ALTERIA MOTOR, s.r.o.
Autorizovaný servis Mitsubishi Motors


VYNOVENÉ BESTSELLERI ZNAČKY MITSUBISHI UŽ V PREDAJI ASX A OUTLANDER V MODELOVOM PREVEDENÍ 2017

ASX a Outlander teraz prichádzajú na slovenský trh v modelovom prevedení 2017 s množstvom noviniek nielen v oblasti dizajnu, ale aj technológií zameraných na zvýšenie bezpečnosti a komfortu. Obľúbený rodinný crossover ASX s úplne novou prednou maskou v tvare Dynamického štítu („Dynamic Shield") je dostupný v cene od 14 900 EUR s DPH a Mitsubishi Outlander s novými technológiami na palube v cene od 21 900 EUR s DPH. Na oba modely sa vzťahuje záruka 5 rokov priamo od výrobcu.

ASX 2017 s novou vizuálnou identitou

Nové Mitsubishi ASX prichádza s úplne prepracovanou prednou časťou vozidla, ktorá vyjadruje novú vizuálnu identitu modelov značky Mitsubishi, označovanú ako "Dynamic Shield" (dynamický štít). Táto nová tvár vzdáva hold minulosti spoločnosti Mitsubishi Motors Corporation (MMC) a zároveň aj filozofii, kde 'forma nasleduje funkciu'.

Koncepcia Dynamic Shield, prvýkrát odhalená pri vývojovej štúdii Outlander PHEV Concept-S z roku 2014, má symbolizovať funkčnosť a bezpečnosť typickú pre vozidlá SUV z dielne Mitsubishi. Vyhotovenie čelných partií stavia na logu s tromi diamantmi, obojstranne orámovanom výrazným chrómovým dekorom, čím vzniká priestorový efekt naznačujúci dynamický pohyb.

Nové Mitsubishi ASX má upravený predný nárazník, ktorý teraz používa výrazný chrómový dekor, zatiaľ čo jeho centrálna časť je tmavá, čím odkazuje na nový Outlander resp. štúdiu eX-Concept. Horná časť masky chladiča teraz pozostáva z tenkých horizontálnych lamiel v čiernom prevedení, ktoré hladkým napojením na svetlomety umocňujú celistvý vzhľad.

Nové ASX v modelovom prevedení 2017 zaujme popri novej prednej časti vozidla aj anténou v tvare žraločej plutvy, novou výplňou zadných sedadiel s lepšou oporou či novým materiálom čalúnenia sedadiel.

Tieto kozmetické úpravy idú ruka v ruke s nedávnymi významnými novinkami ako:

Nový turbodiesel s objemom 1,6 litra a s výkonom 114 k (s funkciou Auto Stop and Go, 6-stupňovou mechanickou prevodovkou a voliteľným pohonom 4WD)

Predĺženie servisného intervalu na 20 000 km

Ponuka nových prvkov výbavy (18" viaclúčové disky kolies z ľahkých zliatin, akcenty na volante v čiernom klavírnom laku, automaticky zatmavovacie vnútorné spätné zrkadlo atď.)

Nové ASX prináša nový svieži dynamický dizajn a pýši sa modernými technológiami ako aj výbavou, ktorá uspokojí aj ten najaktívnejší životný štýl. Využíva osvedčený voliteľný pohon 4x4, ktorý nadväzuje na 80-ročnú tradíciu značky Mitsubishi vo výrobe vozidiel s pohonom všetkých kolies. Vodiči na ňom ocenia napríklad aj asistent rozjazdu do kopca, ktorý zabraňuje nechcenému cúvnutiu, či parkovaciu kameru, ktorá poskytne perfektný prehľad o dianí za vozidlom. Zákazníkom poskytuje jeden z najväčších batožinových priestorov vo svojej triede s objemom 488 l* a mimoriadne nízku kombinovanú spotrebu len 5 l / 100 km**.

Model ASX, pre ktorý sa od jeho uvedenia v roku 2010 rozhodlo už viac ako 1 100 000 zákazníkov, priniesol spoločnosti Mitsubishi Motors Corporation celosvetový úspech. V Európe, ktorá je pre značku Mitsubishi druhým najvýznamnejším trhom, zostáva ASX zároveň druhým najpredávanejším modelom hneď za Outlanderom. Na Slovensku je naopak model ASX v pozícii jednoznačného lídra modelového mixu troch diamantov. Od uvedenia na slovenský trh v roku 2010 až doposiaľ oslovil rodinný crossover Mitsubishi ASX celkovo 3 359 spokojných zákazníkov, nasledovaný druhým najpredávanejším modelom značky Outlanderom s celkovo 2 374 registrovanými vozidlami na Slovensku (kumulatívne údaje ku koncu roka 2016).

*po montáži originálneho príslušenstva

** 1.6 DI-D 6MT


Fotogalerie obsahuje celkem 8 fotografií. Klikněte na některou z fotek, prosím.