ALTERIA MOTOR, s.r.o.
Autorizovaný servis Mitsubishi Motors


JOINT-VENTURE MITSUBISHI MOTORS V ČÍNE POKORIL HRANICU 5 MILIÓNOV VYROBENÝCH MOTOROV

Motoráreň SAME bola založená v auguste 1997 a výroba začala v roku 1998. Dodávky motorov pre značku Mitsubishi Motors ako aj pre viacero čínskych výrobcov automobilov na rozvíjajúcom sa automobilovom trhu v Číne dosiahli kumulatívnu produkciu tri milióny jednotiek v roku 2014 a štyri milióny jednotiek v roku 2016.

Prezident spoločnosti MMC p. Osamu Masuko počas slávnostnej ceremónie uviedol: "Mitsubishi Motors je veľmi hrdé na to, že dosiahlo významný medzník päť miliónov motorov vyrobených v Shenyang Aerospace Mitsubishi Motors Engine Manufacturing Co., ktorý je najväčším dodávateľom motorov v Číne. Tento pozoruhodný výsledok odzrkadľuje nárast +25% oproti predchádzajúcemu roku a zároveň potvrdzuje silný rast v segmente osobných automobilov, čo nám dáva veľkú dôveru v budúcnosť SAME. Mitsubishi Motors je poctené, že dokáže prispieť k ďalšiemu rozvoju čínskeho automobilového priemyslu."

Motoráreň SAME začala s výrobou motora 4A9 v júni 2009. Využívaný bol na poháňanie malých vozidiel. Tento pohonný agregát s malým objemom a nízkou hmotnosťou je vybavený systémom variabilného časovania sacích ventilov MIVEC (Mitsubishi Innovative Ventil Timing Electronic Control) ohľaduplným voči životnému prostrediu.

Objem predaja motorov vyrobených SAME dosiahol v roku 2016 celkovo 750 000 jednotiek. SAME taktiež spustila výrobu série 4K2 ako nástupcu motora 4G6 a rozšírila svoje obchodné aktivity tak, aby včas reagovala na požiadavky trhu s vysoko kvalitnými produktmi.

SAME sa v súčasnosti zameriava na posilnenie sortimentu svojich výrobkov a zlepšenie environmentálnych vplyvov s cieľom uspokojiť diverzifikované potreby čínskeho trhu. SAME bude aj naďalej prispievať k rastu a rozvoju čínskeho automobilového priemyslu.

Shenyang Aerospace Mitsubishi Motors Engine Manufacturing Co., Ltd. v skratke

Kategórie Popis
Sídlo: Shenyang, provincia Liaoning
Založené: august 1997 (začiatok výroby v auguste 1998)
Hlavní akcionári: China Aerospace Automotive Industry Group Co. - 30%
Mitsubishi Motors Corporation - 25%
Shenyang Jianhua Motors Engine Co., Ltd. - 21%
MCIC Holdings Sdn. Bhd. - 14.7%
Mitsubishi Corporation - 9.3%
Vyrábané motory: motor 4G6 (2.0L, 2.4L)
motor 4A9 (1.3L, 1.5L, 1.6L)
motor 4K2 (1.8L, 2.0L, 2.4L)
Objem výroby: 748 353 jednotiek (kalendárny rok 2016)