ALTERIA MOTOR, s.r.o.
Autorizovaný servis Mitsubishi Motors


NA ŽENEVSKOM AUTOSALÓNE 2017 PREDSTAVÍ MITSUBISHI MOTORS VO SVETOVEJ PREMIÉRE SVOJE NOVÉ KOMPAKTNÉ SUV ECLIPSE CROSS

Eclipse Cross je globálnym strategickým modelom, ktorý sa do predaja dostane najskôr na európskom trhu a to už na jeseň tohto roka. Nasledovať bude Japonsko, Severná Amerika, Austrália a ďalšie regióny.

Úplne nové kompaktné SUV kupé Eclipse Cross sa pripojí ku globálnemu radu crossoverov a SUV modelov spoločnosti MMC: ku kompaktnému SUV ASX*2 a stredne veľkému SUV Outlander a Outlander PHEV.

Eclipse Cross, ktorý je spojením ostrých línií vozidiel s karosériou kupé a dynamickej mobility vozidiel kategórie SUV, nesie unikátny punc stylingu a výkonu Mitsubishi.

Medzi ďalšie rozlišovacie znaky modelu Eclipse Cross patrí jeho DIZAJN, ktorý vodiča motivuje k tomu, aby vyrazil na cesty a užil si jazdu, KONEKTIVITA, ktorá inšpiruje k novým zábavným dobrodružstvám, a v neposlednom rade TECHNOLÓGIA pohonu všetkých kolies, ktorá prináša upokojujúci pocit z jazdy a posúva zážitok z jazdy na vyššiu úroveň.

*1: 87. Medzinárodný Autosalón v Ženeve, novinárske dni 7. – 8. marec a dni pre verejnosť 9. - 19. marec. Tlačová konferencia MMC sa bude konať 7. marca o 11:15 na stánku Mitsubishi Motors v Hale 2.
*2: RVR v Japonsku, Outlander Sport v USA a na niektorých iných trhoch

Eclipse Cross: produktový prehľad

1) Charakteristický dynamický dizajn

V rámci témy zadanej pri jeho vývoji "Tvar inšpirácie", Eclipse Cross zároveň zahŕňa aj nasledovné vlastnosti majúce za cieľ poskytnúť zážitok z jazdy, ktorý inšpiruje a oslovuje zvedavé mysle všetkých, ktorí si chcú užívať život inteligentne a aktívne.

Výrazne ostrý a dynamický tvar Mitsubishi SUV kupé sa vyznačuje svojim klinovitým profilom s výraznou bočnou linkou a silnou charakteristickou líniou; dopredu kloneným zadným oknom; ostro rezanými zadnými dverami a krátkym previsom; a svalnatými blatníkmi dotvárajúcimi imidž vyšportovaného atléta.

Dizajnérsky koncept prednej masky vozidla v tvare Dynamického štítu (Dynamic Shield) od spoločnosti MMC odkazuje na tvar ochranného štítu, ktorý vizuálne tvorí čierna centrálna časť čiernej mriežky chladiča symbolizujúca výkon vozidla. Čierna plocha je ohraničená v troch smeroch – zľava, sprava a zdola nahor. Dynamický štít vyjadruje funkčnosť prednej časti vozidla, ktoré chráni pasažierov ako aj samotné vozidlo.

„Dynamický a charakteristický" dizajn zadnej časti vozidla sa vyznačuje takmer kubistickým štýlom vytvoreným okolo vysoko osadených pretiahnutých zadných svetiel a dopredu vystupujúceho okna zadných dverí horizontálne rozdeleného na dve časti. Zasvietené rúrkovité LED brzdové svetlá a centrálne LED brzdové svetlo tvoria jediný svetelný pruh, ktorý sa ťahá naprieč zadnými dverami, čo dodáva zozadu modelu Eclipse Cross široký a stabilný vzhľad.

Paletu farieb dopĺňa nový červený metalický odtieň laku karosérie. Štandardný lak je potiahnutý vrstvami polo priesvitného laku červenej a svetlej farby, čo vytvára vysokú sýtosť farieb a intenzitu, ktorých výsledkom je vysoko rafinovaný povrch.

Horizontálna prístrojová doska, strieborné metalické akcenty lemovania a čierno – strieborné farebné prevedenie vytvára rafinovaný interiér, ktorý je dynamický a športový zároveň. Vodič si tak môže vychutnať futuristický kokpit vybavený tenkým audio a head-up displejom.

Zadné sedadlá sú delené v pomere 60:40 a disponujú funkciou posúvania a sklápania, to všetko pri zachovaní maximálneho objemu batožinového priestoru a bez potreby narušiť štýlový tvar SUV kupé. Navyše poskytujú cestujúcim na zadných sedadlách dostatok priestoru pre nohy, čo im umožňuje, aby sa usadili vo svojej obľúbenej polohe a užili si aj dlhšiu cestu s dostatočným priestorom pre hlavu aj napriek smerom nadol sa zvažujúcej siluete vozidla v jeho zadnej časti.

2) Konektivita inšpirujúca k novým zábavným dobrodružstvám
Eclipse Cross je vybavený audio systémom Smartphone Link Display Audio, Touchpad ovládaním a Head Up displejom, ktorý vodičovi umožňuje spracovať a vyhodnotiť rôzne typy informácií jednoduchšie a bezpečnejšie.

Smartphone Link Display Audio podporuje Apple CarPlay*3, inteligentnejší a bezpečnejší spôsob umožňuje používania iPhone*4 vo vozidle. Vodič môže využiť Siri*4 alebo dotykovú obrazovku Smartphone Link Display Audio pre vyhľadanie trasy optimalizovanej s ohľadom na dopravnú situáciu, volanie alebo prijímanie hovorov, prístup k textovým správam a počúvanie hudby, to všetko spôsobom, ktorý umožňuje zostať plne sústredený na cestu. Smartphone Link Display Audio taktiež podporuje Android AutoTM*4, ktorá umožňuje hlasové ovládanie Google MapsTM*4, Google PlayTM*4 hudby a ďalších aplikácií. Touchpad ovládanie umožňuje ovládanie audio funkcií ako je rádio, či Apple CarPlay.

Umiestnenie Touchpad ovládača na stredovej konzole umožňuje vodičovi ovládať Smartphone Link Display Audio ľahko a bez potreby meniť pozíciu.

Jednotka Head Up Display umožňuje bezpečnejšiu jazdu vďaka zobrazeniu rýchlosti vozidla, dát z aktívnych bezpečnostných systémov a ďalších potrebných informácií, čo minimalizuje pohyb očí a zabezpečuje okamžitú čitateľnosť.

*3: Apple CarPlay, iPhone a Siri sú ochranné známky spoločnosti Apple Inc. registrovanej v Spojených Štátoch Amerických a ďalších krajinách.
*4: Android Auto, Google Maps a Google Play sú ochranné známky alebo registrované ochranné známky spoločnosti Google Inc.

3) Príjemná a bezpečná jazda s technológiou pohonu všetkých kolies
Eclipse Cross využíva elektronicky riadený systém pohonu všetkých kolies, ktorý dodáva optimálny krútiaci moment na zadné kolesá zodpovedajúci jazdnej situácii a stavu povrchu vozovky. Systém integrovanej kontroly dynamiky vozidla Super All-Wheel Control od spoločnosti MMC (S-AWC) disponuje funkciou aktívneho stáčania vozidla okolo zvislej osi AYC*5

Pridanie vzpery s trojbodovým uchytením vpredu a strategické využitie štrukturálneho spevnenia v zadnej časti vozidla prispeli k zvýšeniu tuhosti karosérie. Tuhšia karoséria a optimalizácia detailov zavesenia kolies sú zárukou precíznej ovládateľnosti a vynikajúcej stability vozidla.

Eclipse Cross ponúka dve pohonné jednotky, ktoré napomáhajú plnohodnotnému štýlovému SUV kupé dosiahnuť správnu rovnováhu medzi výkonom a vplyvom na životné prostredie. Nový preplňovaný zážihový motor s objemom 1.5 litra s priamym vstrekovaním spolupracuje s novou CVT prevodovkou s 8-stupňovým športovým manuálnym ovládaním. Preplňovaný vznetový motor s objemom 2.2 litra s priamym vstrekovaním upravený špeciálne pre model Eclipse Cross spolupracuje s novou 8-stupňovou automatickou prevodovkou. Obe pohonné ústrojenstvá boli vyvinuté s cieľom ponúknuť vodičov maximálny pôžitok zo svižnej jazdy.

*5: Funkcia aktívneho stáčania vozidla okolo zvislej osi AYC (Active Yaw Control) riadi prerozdelenie krútiaceho momentu a brzdnej sily na jednotlivé zadné kolesá tak, aby napomohli vozidlu správať sa v súlade s požiadavkami vodiča, využijúc informácie o uhle natočenia volantu, miere stáčania, krútiaceho momentu, brzdnej sily a rýchlosti kolies s cieľom presne reagovať na reakcie vodiča a správanie vozidla.

Špecifikácie Eclipse Cross (vystavené vozidlá)

D x Š x V (mm) 4405 x 1805 x 1685
Rázvor (mm) 2670
Rozchod vpredu/vzadu (mm) 1545 / 1545
Motor & prevodovka 1.5 l preplňovaný zážihový s priamym vstrekovaním / CVT
2.2 l preplňovaný vznetový / 8-st. AT
Pohon Elektronicky riadený 4WD

Vozidlá vystavené na stánku Mitsubishi Motors Corporation (MMC) na ženevskom autosalóne 2017

ModelPočet ksPoznámky
Novinárske dniDni pre verejnosť
Eclipse Cross 3 3 Svetová premiéra. Show model
MITSUBISHIeX Concept 1 1 Koncepčné vozidlo. Show model
ASX 1 1 RVR v Japonsku; Outlander Sport v USA a na niektorých ďalších trhoch
Outlander 1 1  
Outlander PHEV 1 1  
i-MiEV   1  
Space Star   1 Mirage mimo Európy.
Lancer Sportback   1  
Pajero   1 Montero na trhoch v španielsky hovoriacich krajinách; Shogun vo Veľkej Británii.
L200 1 1 Triton mimo Európy
Celkom812


Spoločnosť MMC zriadila špeciálnu web stránku poskytujúcu informácie o vystavených modeloch Mitsubishi Motors na Autosalóne v Ženeve 2017, na ktorej bude k dispozícii aj video z tlačovej konferencie: http://www.mitsubishi-motors.com/en/events/motorshow/2017/gms2017/