ALTERIA MOTOR, s.r.o.
Autorizovaný predaj a servis Mitsubishi Motors


Nové Mitsubishi ASX 2020 - po prvýkrát v kombinácii benzínu, štvorkolky a automatu už aj na slovenskom trhu

Nové Mitsubishi ASX 2020, ktoré prišlo túto jeseň už aj na slovenský trh, sa vôbec po prvý krát predstavuje v kombinácii benzínu, štvorkolky a automatu. Modernizáciou neprešiel iba dizajn exteriéru vozidla, ale aj kompletne celá technika.

Nové Mitsubishi ASX 2020 je tretím celosvetovo najpredávanejším modelom automobilky Mitsubishi Motors (po Outlanderi a L200) pri celkovom počte 1,36 milióna vozidiel predaných na celom svete na viac ako 90 trhoch vrátane Európy, kde súhrnné predaje predstavujú 343 241 vozidiel.

Najobľúbenejší model z portfólia značky Mitsubishi na Slovensku teraz prináša množstvo noviniek nielen v exteriéri a interiéri vozidla, ale aj z pohľadu techniky.

Nové ASX s atraktívnym dizajnom a prednou maskou v tvare Dynamického štítu, ktorý sa stal novým poznávacím znamením značky, teraz pôsobí ešte nápadnejšie a robustnejšie, čím odkazuje na viac ako 80-ročné skúsenosti Mitsubishi s pohonom 4WD. Prepracovaná bola aj zadná časť vozidla.

Vyššia kapota a svetlá výška podvozka 190 milimetrov, hranatejšie blatníky, nové 18-palcové disky kolies z ľahkých zliatin, pripájateľný pohon 4WD či Full-LED svetlá (predné LED svetlomety, diaľkové, stretávacie aj hmlovky a rovnako tak aj zadné LED svetlá), ktoré sú k dispozícii už od základnej výbavy, robia z nového ASX spoľahlivého japonského parťáka, ktorý sa nezľakne ani ľahšieho terénu.

Celková modernizácia sa odráža aj v kabíne vozidla. Interiér príjemne prekvapí kvalitnými materiálmi palubnej dosky, koženého aj textilného čalúnenia (športovejšie čalúnenie stropu kabíny z čiernej látky) či novým dotykovým 8-palcovým displejom multimediálneho systému SDA2 (Smartphone Link Display Audio) s rozšíreným hlasovým ovládaním v češtine, na ktorom sa po novom dajú prehrávať aj videá z USB. Oproti predchádzajúcej verzii SDA je teraz spúšťanie systému zrýchlené až o 50%. Samozrejmosťou je plná konektivita Apple Car Play a Android Auto.

Vylepšená je aj celková ergonómia vrátane nových kruhových ovládačov klimatizácie. Perfektné odhlučnenie je zárukou, že sa v interiéri budete cítiť komfortne aj pri jazde na diaľnici. Dobrý dojem z kvalitného remeselného spracovania ide ruka v ruke s jemnými vylepšeniami, ktoré prišli s týmto modelovým prevedením, ako je napr. výrazná kovová textúra v spodnej časti stredového panelu či mäkké kolenné opierky po oboch stranách toho istého panelu.

Modernizované ASX poháňa úplne nový spoľahlivý atmosférický motor 2.0 SMART MIVEC 110 kW / 150 k pri 6 000 ot/min disponujúci maximálnym krútiacim momentom 195 Nm pri 4 200 ot/min.

Poctivý japonský dvojlitrový štvorvalec je vybavený systémom variabilného časovania ventilov, ku ktorému sa pridáva ešte plynule premenlivý zdvih sacích ventilov. Motor využíva nepriame vstrekovanie paliva, čo ho predurčuje na dlhú životnosť. Ani pri prevádzke na krátkych tratiach totiž nehrozí karbonizácia motora, ktorá je typická pre agregáty s priamym vstrekom paliva. Výhodou technológie SMART MIVEC je, že vďaka nej je motor schopný plniť novú emisnú normu Euro 6.3 aj bez filtra pevných častíc DPF a motor má zároveň nižšiu spotrebu paliva a vyššiu účinnosť aj pri menšom zaťažení.

Nový motor 2.0 Smart MIVEC so sacími ventilmi namiesto klapky si vystačí iba s jedným vačkovým hriadeľom poháňaným reťazou, ktorý však ovláda 16 ventilov. Na vačkovom hriadeli je nasadený obvyklý lopatkový variátor VVT, ktorý ho natáča voči kľukovému hriadeľu. Ventily sú ovládané cez vahadla, avšak tie sacie navyše cez zložitý mechanizmus zahŕňajúci ovládané vahadlo a ďalej klasické vahadlo nasadené na hnacom hriadeli.

Navyše je tu ale ešte pomocné vahadlo. Natáčaním riadiaceho hriadeľa za pomoci elektromotora so závitovkovým prevodom dochádza k zmene polohy pomocného vahadla a tým sa mení zdvih sacích ventilov od 1,5 do 10 mm. Ten je preto plynulo premenlivý, čo nahrádza funkciu škrtiacej klapky. Aj napriek nepriamemu vstrekovaniu motor vďaka systému Smart MIVEC rýchlo reaguje na pridanie plynu.

Nová je aj automatická prevodovka INVECS-III CVT s novým režimom „Sport“ a s ovládaním radenia predvolených stupňov pádlami pod volantom.

Nové ASX je zárukou istoty na akomkoľvek povrchu. Do ponuky sa opäť vracia obľúbený pohon 4x4 „Multi Select“, vďaka ktorému zvládne ASX aj ľahký terén. K tomu mu napomáha napr. aj predný nájazdový uhol 20,1 stupňa, zadný nájazdový uhol 31,4 stupňa či prejazdový uhol 19 stupňov.

Pripájateľný pohon 4WD ponúka tri jazdné režimy. Prvým je pohon predných kolies 2WD. Druhý mód „4WD Auto“ rozdeľuje hnaciu silu podľa jazdných podmienok v pomere 98:2 až 50:50 medzi prednú a zadnú nápravu. Tretí režim 4WD Lock ešte viac zlepšuje ovládateľnosť vozidla tým, že v otázke krútiaceho momentu preferuje zadnú nápravu. V porovnaní s režimom 4WD Auto sa tak dozadu prenáša až 1,5 krát viac výkonu.

K ešte vyššej bezpečnosti prispieva aj nový balík bezpečnostných prvkov zahŕňajúci systém sledovania mŕtveho uhla (BSW), systém sledovania dopravnej situácie za vozidlom pri cúvaní (RCTA) či asistent zmeny jazdného pruhu (LCA).

Pestrú paletu farieb rozširuje úplne nová metalická 4-vrstvová farba „Red Diamond“ so špeciálnou prímesou zo sľudovej perlete pre podčiarknutie perleťového efektu či nová hnedá metalíza Oak Brown.

Najnovšia inovácia bestselleru ASX priniesla ešte atraktívnejší dizajn a vyspelejšiu techniku pri zachovaní doterajších vynikajúcich jazdných vlastností a poctivej konštrukcie podvozka s nezávislým zavesením kolies. Do ponuky sa opäť vracia pohon všetkých kolies a nový dvojlitrový štvorvalec je prísľubom dlhoročnej bezproblémovej prevádzky. Najmä kombinácia motora 2.0 SMART MIVEC a novej prevodovky INVECS-III CVT dodáva celému jazdnému prejavu nového ASX komfort vyššej triedy.

Cena modelu začína od 16 190 EUR. K dispozícii je aj špeciálna ponuka financovania už od 199 EUR mesačne*.

*Pri financovaní vozidla prostredníctvom finančného lízingu s akontáciou vo výške 50% a dĺžkou trvania zmluvy 60 mesiacov. Mesačná splátka s havarijným a povinným zmluvným poistením v poisťovni ČSOB Poistovna , a.s. je vo výške 199,00 €. Lízingový úrok je 2,29%, spracovateľský poplatok je 210,47 € a poplatok za prevod vlastníctva pri ukončení lízingu je 1,00 € (RPMN 14,887%). Financovaný objem je 8 095,00 € a celková zaplatená suma vrátane akontácie a poistiek bude 20 246,47 €. Uvedené sumy sú s DPH. Financovanie zabezpečuje ČSOB Leasing, a.s.